راهنمای نصب منبع آب

ایستاپلیمر / بلاگ / راهنمای نصب منبع آب
راهنمای نصب منبع آب

امروزه با توجه به کمبود آب و همچنین بالا رفتن میانگین متوسط مصرف آب در ماه‌های گرم سال، در تعداد زیادی از شهرها شاهد افت فشار آب و یا حتی قطعی موقت آب هم هستیم. به همین منظور یکی از شرایطی که ایستا پلیمر شریف در نظر گفته است نصب منبع آب و پمپ آب است که با جمع آوری آب در مخزن آب و تقویت فشار آب توسط الکتروپمپ، می‌توان کمبود آب و افت فشار آن را بخصوص در ساختمان‌های بلند و چند طبقه جبران کرد. چگونگی نصب و روش‌های آن چیزی است که می‌خواهیم در این مقاله به آن بپردازیم.

محل نصب منبع آب

منبع ذخیره آب را می‌توان به دو صورت جایگذاری کرد. هم می‌توانیم منبع آب را در داخل خانه مانند: مخزن برای زیر پله، پارکینگ، انباری و موتورخانه نصب کنیم و هم می‌توانیم در ارتفاع مانند پشت بام‌ها نصب کنیم. اجرای منبع آب در محیط داخلی خانه بهتر و امن‌تر خواهد بود زیرا هم سطوح صاف تری در اختیار خواهیم داشت و هم منبع آب تحت تاثیر عوامل محیطی مانند نور آفتاب و باران و سرما و گرما قرار نخواهد گرفت. از نظر امنیت هم داخل خانه مطمئن‌تر خواهد بود.
اگر قرار است در محیطی مانند زیرپله‌ها و پارکینگ منبع را نصب کنید، سروصدا و رفت‌وآمدها را هم در نظر داشته باشید. و مورد نهایی در ارتباط با نصب منبع آب در داخل ساختمان اینکه، حتما برای منبع آبی که پایین‌تر از محل مصرف قرار دارد مانند پارکینگ، باید پمپ تهیه کنید تا آب بتواند با فشار به طبقات بالایی برسد. مگر اینکه ساختمان یک طبقه و ویلایی باشد.

نکات مهم در هنگام خرید منبع آب

بعد از موقعیت یابی در ارتباط با محل نصب منبع، حتما روش حمل‌ونقل منبع به آنجا را در نظر داشته باشید که از درب ورودی به راحتی وارد خواهد شد یا با طناب می‌توان آن را به پشت بام منتقل کرد؟
ایستا پلیمر شریف از دو جنس منبع گالوانیزه و منبع پروپیلن استفاده کرده است که البته نوع دوم به مراتب دارای استحکام بالاتر و حمل‌نقل آسان‌تری است.
حتما باید منبع آب را با تخته‌های صاف و یا سنگ صاف از سطح زمین بالاتر قرار داد تا بتوان به قسمت‌های زیری و لوله‌ها دسترسی داشت.
معمولا برای منابع آبی که بالاتر از سطح مصرف هستند ( جهت حرکت آب بالا به پایین است) نیاز به نصب پمپ نخواهد بود اما اگر در پارکینگ و حیاط نصب شده باشد، احتیاج به پمپ خواهیم داشت.

مراحل نصب منبع آب

اگر تاسیسات لوله کشی برای نصب منبع درنظر گرفته نشده است باید با یک متخصص تاسیسات مشورت کرده و این لوله کشی از داخل ساختمان به محل نصب و بالعکس صورت پذیرد. سرریز آب مخزن باید به مکان امن هدایت شود تا خروج آب به خوبی دیده شده و دور از سیستم برق در نظر گرفته شود.
برای مقابله با سرمای زیرصفر درجه زمستان حتما لوله کشی و کاسه پمپ باید عایق پیچی شود. از لرزه‌گیر برای جلوگیری از لرزش پمپ استفاده شود. در مسیر نقشه باید طوری پمپ و منبع جایگذاری شوند که درصورت قطعی برق ساکنین بتوانند با فشار آب معمولی به کار خود ادامه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

دسته‌ها

آخرین مطالب