ساخت انواع مخزن کامپوزیت یکپارچه

ایستاپلیمر / بلاگ / ساخت انواع مخزن کامپوزیت یکپارچه
ساخت انواع مخزن کامپوزیت یکپارچه

مخزن composite یکپارچه یکی از مخازن معمول در بازار است که از صفحه‌های یکپارچه ساخته می‌شود. این صفحات کامپوزیتی یکپارچه کمک کرده‌اند این مخازن در مقابل باد و زلزله مقاومت نشان داده و طول عمر بالایی داشته باشند. مخزن composite یکپارچه که عمدتا از جنس فایبرگلاس هستند به دو شکل استوانه‌ای و مکعبی دیده می‌شوند. مخزن فایبر گلاس که به اشتباه در میان عوام، معادل مخزن composite دانسته می‌شود نوعی از کامپوزیت است. کامپوزیت ترکیبی از سه مواد فلز، پلیمر و سرامیک است که با هم ترکیب فیزیک دارند، به همین دلیل اجزا خواص شیمیایی خود را حفظ می‌نمایند.

بررسی مشخصات مخزن کامپوزیت یکپارچه

کامپوزیت یک فاز زمینه و یک فاز پر کننده دارد که در فایبرگلاس این پرکننده فیبرهای شیشه است؛ اما نکاتی که سبب شده است این ترکیب کمک کند مخازن کامپوزیتی جایگاه مخازن فلزی و بتنی را بگیرند و مخزن composite یکپارچه را تبدیل به مخازن مورد پسند مصرف کنندگان کنند؛ ابتدا به علت ویژگی ضد خوردگی است؛ این نوع مخازن در مقابل خوردگی ناشی از رطوبت، مقاومت نشان می‌دهند و همچنین در مقابل خوردگی ناشی از مواد شیمیایی خورنده مانند اسیدها نیز مقاوم هستند، البته مخازن یکپارچه برای ذخیره آب آشامیدنی بیشتر استفاده می‌شود.

ویژگی دوم کامپوزیت مقاومت مکانیکی نسبت به وزن مخزن آب است؛ مخزن composite بدین ترتیب طول عمر بالایی دارد.
نکته مثبت بعدی عایق حرارتی بودن آن است که کمک می‌کند مایعی چون آبی آشامیدنی خنک نگهداشته شود. همچنین به علت نحوه چیدمان و لایه گذاری در مقابل فشارهای هیدرواستاتیک هم مقاومت خوبی دارد.
بدین ترتیب تمام مخازن کامپوزیتی یکپارچه فارغ از شکل خود چنین مزایایی را دارند؛ اما مزیت‌های دیگری نیز وجود دارد که به نوع یکپارچه درخشش بیشتری داده است.

ایستا پلیمر شریف این مخازن را با توجه به محیط طراحی نموده و به هم متصل می‌شود. اگرچه جمع آوری قطعات به مانند نوع مدولار راحت نیست؛. اما محدودیت ابعاد و اجرایی ندارد.
مخزن composite یکپارچه استوانه‌ای دو جزئی است؛ اما نوع مکعبی از ورق‌های مسطح پیش ساخته درست می‌شود که با اتصالاتی که جوش GRP نامیده می‌شوند مخزن یکپارچه را به وجود می‌آورند.

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • توانایی ساخت مخزن مکعبی شکل به حجم ده هزار لیتر دارید؟
  قیمت لطفا

  پاسخ
  • ایستا پلیمر شریف
   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ ۱۲:۵۱

   مخازن GRP و FRP یک پارچه را می توان به هر شکل و ابعادی بسته به نیاز ساخت.
   لطفا جهت مشاوره و گرفتن قیمت به کارشناسان ایستاپلیمر شریف تماس بگیرید.
   44787934

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

دسته‌ها

آخرین مطالب