نصب ۵ مخزن آب اضطراری در بیمارستان‌های پایتخت تاکنون

ایستاپلیمر / اخبار / نصب ۵ مخزن آب اضطراری در بیمارستان‌های پایتخت تاکنون

رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه ۳۷۴ مخزن آب اضطراری به ازای محلات تهران در نظر گرفته شده است، گفت: ۱۰ مخزن آب اضطراری برای ۱۰ بیمارستان نیز درنظر گرفته شده تا در زمان وقوع بحران بتوان از این مخازن در سطح محلات و بیمارستان‌ها استفاده کرد و از این تعداد مخازنی که برای بیمارستان‌ها تعبیه شده تاکنون ۵ مخزن نصب شده و نصب مابقی مخازن نیز در دست اقدام است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران احمد صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار شهر با اشاره به اهمیت نصب مخازن آب اضطراری در شرایط بحرانی گفت: تامین آب شرب در مواقع بحرانی از جمله زلزله در کلانشهر تهران یکی از مهمترین عوامل امدادرسانی است، چرا که در ساعات و روزهای اولیه وقوع بحران، اولین معضل، تامین آب آشامیدنی است که به یقین این امر روند امدادرسانی به مردم را کُند خواهد کرد.

رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: با توجه به برآوردهای آژانس همکاری‌های بین‌المللی ژاپن یا جایکا، در صورت وقوع زلزله‌ای با بزرگی حدود ۷ ریشتر، دسترسی حدود ۴ میلیون نفر از شهروندان تهرانی به مدت ۸۲ روز به آب آشامیدنی لوله‌کشی قطع خواهد شد؛ در صورتی که با اجرای این طرح انتظار می‌رود جمعیت بی آب به حدود یک میلیون نفر و زمان هم به ۳۰ روز کاهش یابد و موجب صرفه‌جویی حدود ۴۰۰ میلیون دلاری در هزینه و خسارات پس از زلزله احتمالی شهر تهران شود.

وی با بیان اینکه تهیه نقشه پراکندگی تعبیه مخازن آب اضطراری در سطح محلات شهر تهران از جمله مواردی است که باید به آن توجه شود، افزود: بروزرسانی شناسنامه مخازن هر محله حاوی اطلاعات فنی مخازن و سطح دسترسی و … از جمله اقداماتی است که باید در اولویت قرار گیرد.

صادقی با اشاره به اینکه ۳۷۴ مخزن آب اضطراری به ازای محلات تهران درنظر گرفته شده است، اظهار کرد: ۱۰ مخزن آب اضطراری برای ۱۰ بیمارستان نیز درنظر گرفته شده تا در زمان وقوع بحران بتوان از این مخازن در سطح محلات و بیمارستان‌ها استفاده کرد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران عنوان کرد: از ۱۰ مخزنی که برای بیمارستان‌ها تعبیه شده تاکنون ۵ مخزن نصب شده و نصب ۵ مخزن پلی اتیلن دیگر در دست اقدام است.

وی همچنین اضافه کرد: تا پایان سال ۱۴۰۰ مقرر بوده که ۷۲ مخزن نصب شود و تاکنون ۳۰ مخرن نصب شده است.

صادقی درخصوص تامین هزینه نصب این مخازن بیان کرد: شرکت آبفا برای تامین اعتبار و هزینه نصب این مخازن به ازای هر کنتور در شهر تهران یک هزار تومان درنظر گرفته است که از طریق قبوض مصرفی آب بها از شهروندان دریافت می‌شود.

رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای اسلامی شهر تهران افزود: یکی از چالش‌ها، مسأله حمل و نقل این مخزن‌ها می‌باشد که محدودیت زمان دارد و همچنین ساخت این مخازن که به دلیل جنس بدنه که باید فولادی باشد، هر جایی صورت نمی‌گیرد و از چند جا به صورت محدود ساخت آن انجام می‌شود.

صادقی در پایان خاطرنشان کرد: شعاع دسترسی هر شهروند به این مخازن یک کیلومتر خواهد بود، یعنی هر شهروند با این مخازن حداکثر یک کیلومتر فاصله خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

دسته‌ها

آخرین مطالب