آشنایی با پوشش ضد حریق پایه معدنی

ایستاپلیمر / پوشش و لاینینگ / آشنایی با پوشش ضد حریق پایه معدنی
پوشش ضد حریق پایه معدنی

پوشش ضد حریق پایه معدنی در واقع یک نوع ملات برای محافظت از مصالح به کار رفته در فونداسیون ساختمان‌ها مانند بتن و فولاد یا حتی چوب در برابر صدمات ناشی از آتش سوزی‌های احتمالی است. همانطور که می‌دانید مقاومت فولاد و بتن به کار رفته در ساختمان‌ها در اثر مواجهه با حرارت ناشی از آتش سوزی، به صورت چشمگیری کاهش پیدا کرده و می‌تواند فروپاشی سازه را به دنبال داشته باشد، به کار بردن این پوشش در سطوح داخلی و خارجی بتن، فولاد و چوب مانع از رسیدن گرمای حاصل از آتش سوزی به این مصالح شده و افزایش پایداری سازه را به دنبال خواهد داشت. همچنین این نوع پوشش ضد حریق در زمان مواجهه با حرارت اندکی منبسط می‌شود و با کند کردن روند انتقال گرما، می‌تواند در آتش سوزی های بسیار شدید نیز موفق عمل کرده و فروپاشی ساختمان را بین دو تا چهار ساعت به تعویق اندازد که برای اموری مانند تخلیه ساختمان،مهار آتش و… بسیار حائز اهمیت است. این نوع از پوشش‌های ضد حریق از ترکیباتی نظیر ورمیکولیت (که ماده ی اصلی این ترکیب به شمار می‌رود)،کلسیم کربنات،پرلیت،مواد حباب زا و گچ یا سیمان تولید شده است،استفاده از گچ در این ترکیب سبب شده تا ضمن صرفه جویی در هزینه‌ها برای ساخت این پوشش، باعث اعمال بار مرده‌ی کمتری نیز بر ساختمان شود (به علت سبک بودن گچ).

پوشش ضد حریق با پایه معدنی را در چه ساختمان‌هایی می‌توان استفاده کرد؟

امروزه استفاده از از پوشش‌های ضد حریق در ساختمان‌های در حال ساخت به امری مهم بدل شده است، یکی از انواع پوشش ضد حریق، پوشش‌های ضد حریق با پایه معدنی است که به دلیل برخورداری این نوع از پوشش ضد حریق از مزیت‌هایی نظیر داشتن مقاومت فشاری بالا در حین برخورداری از چگالی کم، قابلیت استفاده در نقاط مختلف سازه، داشتن عمر مفید بیش از ۱۰ سال، قابلیت استفاده آسان، برخورداری از ضخامت کم و عملکرد بسیار موفق آن، این نوع پوشش را در هر نوع ساختمانی ،اعم از آپارتمان‌های مسکونی، ساختمان‌های تجاری، مدارس، مراکز صنعتی، نیروگاه‌های برق، مراکز آموزشی نظیر مدارس، دانشگاه‌ها، پمپ بنزین‌ها و… می‌توان به کاربرد. به علاوه پایه ی آبی پوشش‌های ضد حریق با پایه معدنی باعث شده استفاده از آن در محیط‌های حساسی مانند بیمارستان نیز ممکن شود.

نکات مهم مربوط به استفاده از پوشش ضد حریق پایه معدنی

اولین و مهم‌ترین نکته‌ای که می‌بایست برای استفاده از پوشش‌های ضد حریق مد نظر قرار دهید این است که اجرای این نوع پوشش را تنها باید به تیم متخصص و مجرب سپرد. شرکت ایستا پلیمر شریف یکی از شرکت‌های معتبر در این زمینه در سطح کشور است. دومین نکته مربوط به خشک و تمیز بودن سطحی است که قرار است پوشش روی آن طراحی و اجرا شود است. بررسی کیفیت سطح مد نظر برای پوشش ضد حریق نیز نکته حائز اهمیت دیگر است که ارزیابی آن باید توسط متخصص انجام شود. شرکت ایستا پلیمر شریف، علاوه بر تولید پوشش‌های ضد حریق و پوشش‌ها ،در تولید مخزن آب نیز دستی بر آتش دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

دسته‌ها

آخرین مطالب