معرفی انواع مخزن ذخیره آب فود گرید

ایستاپلیمر / بلاگ / معرفی انواع مخزن ذخیره آب فود گرید
مخزن ذخیره آب فودگرید

امروزه با افزایش جمعیت و افزایش تراکم ساختمانی و همچنین کمبود آب و کاهش فشار آن، در بسیاری از ساختمان‌ها از مخازن نگهداری آب استفاده می‌شود. این مخازن در انواع متنوعی وارد بازار شده و خصوصیاتی متمایزی دارند. مخازن دیگر مانند گذشته در ابعاد خیلی بزرگ با وزن زیاد تولید نمی‌شوند، بلکه این مخازن برای نگهداری در هر فضایی مناسب هستند و در گستره وسیعی از جنس، ابعاد، شکل ظاهری و… تولید می‌شوند. همراه ما باشید تا با انواع مخزن ذخیره آب فود گرید و مزایا آن آشنا شویم.

مخزن ذخیره آب فود گرید

تامین آب مورد نیاز ساختمان‌های مسکونی، اداری، تجاری و… در تراکم بالا نیازمند تجهیزات است که یکی از مهم‌ترین این تجهیزات، مخزن ذخیره آب فود گرید شناخته می‌شود. این مخزن با وجود استانداردهای بهداشتی سلامت آب را در مدت زمان طولانی حفظ می‌کند و دسترسی به آب را برای مصرف کنندگان با سهولت بیشتری همراه می‌کند. به طور کلی انواع مخزن فود گرید یا در شرایط اضطراری استفاده می‌شوند و یا به دلیل کمبود فشار آب به همراه یک پمپ، به آبرسانی ساختمان‌ها در ارتفاعات بالاتر کمک می‌کنند. ابعاد و شکل ظاهری متنوع مخزن ذخیره آب فود گرید به مشتریان این امکان را می‌دهد تا از این محصول در شرایط محیطی مختلف استفاده کنند و محدودیتی برای قرارگیری آن وجود نداشته باشد. همینطور امروزه شرکت‌های تولیدکننده مطابق با نیاز مشتریان مخازن را به صورت سفارشی تولید می‌کنند تا مطابق با محیط قرارگیری شکل گیرد.

انواع مخزن ذخیره آب فود گرید

همانطور که اشاره شد مخزن ذخیره آب فود گرید امروزه یکی از تجهیزات ضروری ساختمان‌ها شناخته می‌شود و کاربرد زیادی دارد. بنابراین برای اینکه همه مصرف کنندگان قادر به استفاده از این محصول باشند، تولید آن در انواع متفاوت الزام پیدا می‌کند. تولیدکنندگان مخزن فود گرید سعی کرده اند با شناسایی نیاز مشتریان، این محصول را در انواع متنوعی وارد بازار کنند که به شرح زیر شناخته می‌شوند.

انواع مخزن فود گرید از لحاظ شکل ظاهری

برای اینکه بتوان مشکلات محدودیت‌های محیطی و ارتفاعی را برطرف کرد و مخزنی مطابق با شرایط محیطی تهیه کرد، تولیدکنندگان به فکر تولید مخزن ذخیره آب فود گرید در انواع متفاوت از لحاظ شکل ظاهری افتاده اند که به طور کلی یک مخزن به شکل‌های زیر تولید می‌شود.

  • افقی
  • عمودی
  • استوانه‌ای
  • زیرپله
  • مکعبی

انواع مخزن فود گرید از لحاظ جنس

نگهداری آب در شرایط محیطی مختلف امری حساس و دشوار است، زیرا امکان رشد جلبک، تابش خورشید و تغییر دما می‌تواند باعث آلودگی آب شود. به همین دلیل وابسته به شرایط از مواد اولیه با خصوصیاتی متفاوت استفاده می‌شود تا مشتریان با توجه به مزایا هر یک، مخزنی مناسب نیاز خود تهیه کنند.

مخزن ذخیره آب فود گرید فولادی

برای تولید مخازن آب فولادی می‌توان از دو نمونه مواد اولیه فولاد معمولی و فولاد ضد زنگ استفاده کرد. فولاد معمولی در برابر خوردگی مقاومت ندارد اما با استفاده از روکش‌های خاص در برابر این خوردگی مقاوم می‌شود. همچنین خوردگی اولیه فولاد گالوانیزه باعث ایجاد پوششی بر روی سطح می‌شود تا از خوردگی عمیق‌تر جلوگیری کند. امروزه در تولید مخزن ذخیره آب فود گرید در جنس فولاد گالوانیزه، از روی با غلظت بیشتری استفاده می‌شود که اندکی بر روی طعم آب تاثیر دارد اما سلامت و بهداشت آن را به خطر نمی‌اندازد. فولاد استیل ضد زنگ نیز از دیگر موادی است که می‌توان برای تولید مخزن فود گرید استفاده کرد. این ماده دیگر ضعف نمونه قبلی را ندارد و به تولید مخزنی بهداشتی کمک می‌کند.

مخزن ذخیره آب فود گرید بتنی

مخازن آب بتنی از دیگر انواع مخزن فود گرید هستند که از گذشته تا کنون مورد استفاده قرار گرفته اند. این مخازن در ابعاد کوچک، متوسط و بزرگ تولید می‌شوند که در حال حاضر عمده کاربرد آن در زیر زمین است. وزن زیاد این مخزن نگهداری آب، جابه‌جایی آن را دشوار می‌کند و همچنین شرایط نصب آن آسان نیست و به متخصص با تجربه نیاز دارد. معمولا برای کنترل وزن مخزن ذخیره آب فود گرید بتنی، از پایه‌های نگهدارنده استفاده می‌شود تا وزن آن پخش شده و باعث آسیب به زمین نشود.

مخزن ذخیره آب فود گرید پلی اتیلن

پلی اتیلن به عنوان یک ماده مقاوم در برابر زنگ زدگی و خوردگی، باعث تولید مخازن مناسب آب می‌شود که از استانداردهای کافی برخوردار است. از نکات مهم در خرید مخزن ذخیره آب فود گرید، توجه به وزن، بهداشت، مقاومت و گستردگی تنوع آن است که مخزن پلی اتیلن از تمامی این ویژگی‌ها برخوردار است. امروزه تولیدکنندگان پیشرفته از روش‌های برای تولید مخزن ضد جلبک استفاده می‌کنند که بیش از پیش مخازن پلی اتیلنی را محبوب کرده است. همچنین این مخازن در تعداد لایه متفاوتی وارد بازار می‌شوند که بهتر است در شرایط نور مستقیم خورشید از انواع مخزن فود گرید با تعداد لایه بیشتر استفاده کنید. مخزن ذخیره آب فود گرید پلی اتیلن به دلیل ویژگی‌های گسترده مواد اولیه آن، از مزایا بسیاری برخوردار است که برخی از مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

  • وزن کم و جابه‌جایی آسان
  • مقاومت در برابر نور خورشید
  • جلوگیری از رشد جلبک
  • مقاومت در برابر ضربه
  • نصب آسان در شرایط محیطی مختلف
  • تنوع زیاد در شکل ظاهری، ابعاد، تعداد لایه و…
  • قیمت مقرون به صرفه

مخزن ذخیره آب فود گرید فایبرگلاس

این مخزن از پلاستیک تقویت شده الیاف شیشه تولید می‌شود که بسیار سخت و محکم است. اما به همین میزان مستعد ترک خوردن و شکنندگی است که ممکن است منجر به نشتی شود. این مخزن ذخیره آب فود گرید نور بیشتری از خود عبور می‌دهد که لازم است برای مهار آن از پوشش سیاه در لایه میانی و یا از روش رنگ کردن قسمت بیرونی مخزن استفاده شود.

به یاد داشته باشید که در تمامی این نمونه‌ها، جنس لایه درونی به دلیل تماس مستقیم با آب، بسیار مهم است. بنابراین از کیفیت و بهداشت آن لایه اطمینان حاصل کنید.

انتخاب مخزن ذخیره آب فود گرید

گستردگی انواع مخزن فود گرید ممکن است باعث سردرگمی شما در انتخاب و خرید مخزن مورد نیازتان شود. بنابراین ما در این قسمت با ارائه چند نکته مهم به شما در انتخاب مخزن ذخیره آب فود گرید کمک می‌کنیم.

برای انتخاب مخزن بهتر است در ابتدا محل قرار گیری و ابعاد آن را با توجه به تعداد مصرف کنندگان محاسبه کنید و سپس با مشورت از متخصصان این حوزه، جنس و شکل ظاهری مناسب را تعیین کنید.

از میان مخزن‌های معرفی شده، مخزن ذخیره آب پلی اتیلن، تنوع بسیار زیادی دارد که شما می‌توانید در هر شرایطی از این مخزن استفاده کنید. همچنین مقاومت آن در برابر ضربه، خوردگی و زنگ زدگی، محیطی بهداشتی برای نگهداری آب فراهم می‌آورد.

در صورتی که می‌خواهید مخزن را در پشت بام قرار دهید، بهتر است از نمونه افقی مخزن ذخیره آب فود گرید استفاده کنید تا در برابر باد و طوفان سقوط نکند و تعادل بیشتری داشته باشد.

معمولا در بسیاری از منازل زیر پله محل مناسب تری برای نگهداری مخزن‌های آب است. در این شرایط از مخازن زیرپله‌ای یا مکعبی استفاده کنید تا به راحتی در محدوده زیر پله جانمایی شود.

یکی از چالش‌های نصب مخزن ذخیره آب فود گرید، عدم عبور آن از در و راهروهای باریک است که در این حالت شما می‌توانید از مخازن آسان رو استفاده کنید.

در نهایت بعد از انتخاب ابعاد، جنس، شکل ظاهری و دیگر خصوصیات فیزیکی مخزن فود گرید، با مشاوران فروش تولیدکننده معتبر وارد مذاکره شوید و ضمن دریافت اطلاعات از محصول تولیدی، از قیمت و خدمات آن آگاهی یابید و برای خرید محصول باکیفیت اقدام کنید.

جمع بندی

مخزن ذخیره آب فود گرید یکی از تجهیزات ضروری در ساختمان‌ها است که کمک زیادی به تامین آب مورد نیاز مصرف کنندگان می‌کند. این مخزن در انواع متنوعی تولید می‌شود و پاسخگو نیاز گستره وسیعی از مشتریان است. مخزن نگهداری آب باید از لحاظ بهداشتی از استانداردهای کافی برخوردار باشد، بنابراین بهتر است به هنگام تهیه آن به جنس لایه درونی مخزن توجه کنید. ما در این مقاله با انواع مخزن فودگرید و خصوصیات هر یک آشنا شدیم تا شما اطلاعات کافی کسب کنید. همچنین در قسمت پایانی سعی کرده ایم با ارائه چند نکته به شما در انتخاب محصول مناسب کمک کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید وارد صفحه‌ی مخزن آب شوید و برای دریافت مشاوره و خرید با شماره‌های  با شماره‌های 02144787934 و 02144787935 در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

دسته‌ها

آخرین مطالب