پاییز امسال خشک‌ترین پاییز 50 سال اخیر کشور

ایستاپلیمر / اخبار / پاییز امسال خشک‌ترین پاییز 50 سال اخیر کشور
27 دی 1396

شاهپوررضا کاظمی با اشاره به اینکه بحران آب بسیار جدی بوده و به هیچ وجه نمی‌توان آن را شوخی تلقی کرد، افزود: متاسفانه همه ساله شاهد افت آب‌های زیر زمینی هستیم که علاوه بر مصرف نادرست برداشت بی‌رویه آب از چاه‌های غیرمجاز باعث به وجود آمدن این مشکل شده است.

در ادامه این جلسه نیز رئیس اداره منابع آب شهرستان خرم‌دره با اشاره به اینکه بالطبع تمام کشور شهرستان خرم‌دره نیز از گزند خشکسالی در امان نیست، اظهار کرد: متاسفانه امسال شاهد کاهش ۳۴ درصدی بارش‌ها در شهرستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته بودیم.

مرتضی بیگ‌محمدی با اشاره به اینکه با تداوم کاهش بارندگی‌ها ایران از کشور نیمه خشک به کشور خشک تبدیل خواهد شد، اظهار کرد: با صرفه جویی ۲۵ درصدی در مصرف آب در حال حاضر می‌توان از این بحران عبور کرد.

وی با تاکید بر اینکه صرفه‌جویی در مصرف آب از تاکیدات تک تک مسئولان از مسولان بلند پایه کشور تا رده‌های پایین است، تصریح کرد: این بحران به حدی حائز اهمیت است که رئیس‌جمهور در مراسم تحلیف دوره دوازدهم دومین مشکل کشور را پس از اشتغال مشکل بحران آب اعلام کرد.

این مسئول با اشاره به اینکه وضعیت آب در دشت ابهر و خرم‌دره بحرانی است، تصریح کرد: علاوه بر کاهش بارش‌ها برداشت بی‌رویه از منابع آبی از طریق چاه‌ها بر این بحران دامن زده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

دسته‌ها

آخرین مطالب