تثبیت نرخ ارز پلی برای تسهیل سرمایه گذاری های جدید

ایستاپلیمر / اخبار / تثبیت نرخ ارز پلی برای تسهیل سرمایه گذاری های جدید
21 دی 1396

عضو کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران درگفتگو با خبرنگار نیپنا اظهار کرد: افزایش نرخ ارز و نوسان های ارزی به هیچ وجه موجب تقویت سرمایه گذاری نخواهد شد و خود به عنوان یک عامل ضد سرمایه گذاری عمل می کند و باید برای کنترل نوسان های موجود اقدامی جدی انجام داد.

رضا پدیدارتصریح کرد:‌ افزایش نرخ ارز نه تنها موجب افزایش آمارهای صادراتی نمی شود که می تواند به عنوان عاملی مخرب برای اقتصاد تلقی شود.
وی در پاسخ به این پرسش که افزایش نرخ ارز بر سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی چه تاثیراتی به همراه خواهد داشت، گفت: اگر دامنه نوسان نرخ ارز بین عدد معینی باشد این نوسان توجیه پذیر است و موجب می شود که سرمایه گذاران اطمینان داشته باشند می توانند معادل ارزی سرمایه یا سود آن را در صورتی که تمایل داشته باشند خارج کنند و این شرایط موجب می شود ریسک سرمایه گذاری را بپذیرند و طبیعی است اگر دامنه این نرخ بالا باشد ارزش آن کاهش پیدا می کند و سرمایه گذاران را ترغیب به سرمایه گذاری نمی کند .

عضو کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران اظهار کرد: افزایش نرخ ارز نه تنها موجب افزایش آمارهای صادراتی محصولات مختلف پتروشیمی کشورمان نمی‌شود بلکه می‌تواند به عنوان عاملی مخرب برای تمامی صنایع از جمله صنعت پتروشیمی تلقی شود.

پدیدار درباره تاثیرات افزایش و نوسان های نرخ ارز بر صادرات محصولات پتروشیمی نیز گفت: طبیعی است که عدم ثبات در نظام های اقتصادی و شاخص هایی مانند مبادله طلا و ارز موجب می شود صنایع در مقاطع زمانی منتفع و در موقعیت های زمانی دیگر متضرر شوند و به طور قطع عدم ثباث شاخص های اقتصادی برای هیچ صنعتی مناسب نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

دسته‌ها

آخرین مطالب