رشد تاثیر افزایش شدید نرخ دلار، رقابت قیمتی در بیشتر گروه ها

ایستاپلیمر / اخبار / رشد تاثیر افزایش شدید نرخ دلار، رقابت قیمتی در بیشتر گروه ها
رشد تاثیر افزایش شدید نرخ دلار، رقابت قیمتی در بیشتر گروه ها
25 بهمن 1396

حجم عرضه ها در هفته جاری نسبت به هفته گذشته کاهش اندکی داشته و 857 تن کاهش را تجربه کرد. حجم عرضه ها در هفته گذشته نیز اندکی کاهش را تجربه کرده بود. در این هفته حجم عرضه ها در مورد گریدهایی همچون پلی اتیلن سنگین اکستروژن، سبک خطی و PVC کاهش یافته بود. البته کالای سنگین تزریقی، پلی پروپیلن نساجی و سنگین فیلم افزایش عرضه را تجربه کردند.

در هفته جاری حجم معاملات نسبت به هفته گذشته افزایش شدیدی یافته و 9.687 تن افزایش را تجربه کرد، البته در هفته گذشته حجم معاملات افزایش بیش از 3 هزار تنی را تجربه کرده بود، با توجه به افزایش شدید نرخ دلار و رسیدن آن به سطوح بالای 4900 تومانی و انتظار افزایش شدید نرخ های پایه اکثریت فعالان بازار در این هفته ترجیح دادند حجم بیشتری را خرید کنند در نتیجه حجم معاملات افزایش بسیار زیادی یافته و به 54 هزار و 562 تن رسیده است.

در کل بیش از 90 درصد از محصولات عرضه شده توسط متقاضیان خریداری شد، این در حالی بود، که در هفته گذشته 70 درصد از کل عرضه ها خریداری شده بود. در این بین 36 گرید از 80 گرید عرضه شده با رقابت قیمتی به فروش رسیدند، رقابت های قیمتی بین 1 تا 10 درصد بود. البته اکثر کالاهایی که وارد مرحله مچینگ شدند هم در مرحله مچینگ خریداری شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

دسته‌ها

آخرین مطالب